Renowacja starych stropów z belek drewnianych

W branży budownictwa mieszkaniowego, jednak szczególnie w budownictwie socjalnym,  renowacja stropów z belek drewnianych okazuje się być nieproporcjonalnie kosztowna. Koszty rozwiązań stosowanych zwykle w projektach renowacyjnych są uzasadnione ekonomicznie, natomiast w tym wypadku nakład prac i kosztów jest niewspółmiernie wysoki, gdy chodzi o spełnienie współcześnie obowiązujących kryteriów komfortu mieszkaniowego i zachowanie właściwych norm. 

Tak więc z punktu widzenia wielu wykonawców wzmocnienie i odnowienie konstrukcji stropu z belek drewnianych, zwłaszcza  z zachowaniem obowiązujących dzisiaj wymogów izolacji akustycznej, norm obciążenia  wibracją  i ugięciem, a także aktualnych  przepisów wytrzymałości przeciwpożarowej, jest  możliwe do zrealizowania tylko poprzez  usunięcie starej substancji i wbudowanie nowych stropów betonowych. Zastosowanie Elascon V-HB (strop z konstrukcji drewnano- betonowej) przy renowacji stropów międzykodygnacyjnych w starym budownictwie przyniesie nie tylko  ogromne oszczędności  finansowe - pozwoli też zaoszczędzić mnóstwo czasu w porównaniu z realizacjami za pomocą innych rozwiązań.      

Skorzystajcie Państwo z naszego  wieloletniego doświadczenia w kwestii renowacji. Strop z belek drewnianych, strop - konstrukcja drewniano-betonowa, strop - konstrukcja drewniano-drewniana … z firmą Elascon dobrze jest budować i restaurować.